Na wesoło? 😉

To nasz pierwszy wyjazd w góry z dziećmi. Ale przygotowaliśmy się dość dobrze. A o buty zadbaliśmy w pierwszej kolejności!

IMG_9003

Przed nami do wejścia do zwiedzania wodospadu Kamieńczyk stała grupa … No właśnie jak ich nazwać? Janusze na szlaku – chyba ta będzie najwłaściwsza! Poziom kultury zdecydowanie niższy niż wysokość, na jakiej zakończyli wyprawę w góry, czyli 843 m.n.p.m. „Tylko powiedz, żeby dali niebieski kask, bo my z Poznania!”- głośno oznajmia Janusz nr 1. „Ja muszę większy, bo mam duży mózg!”-wtóruje mu Januszowa nr 1. Transmisja na żywo z kolejki, że stoją i czekają, żeby wejść do Kamieńczyka również była. Januszowa nr 2 posila się wafelkiem, sic! kawałek wafla wylądował na ziemi. Uparcie odwija dalej, tym razem udało się i kawałek wafla trafił do buzi. Janusz nr 2 „Daj kawałek!” „No nie, i tak mi spadł!” „Daj mu, czekolada doda mu energii! – Janusz nr 1 pomaga koledze. Janusz nr 2 błysnął: To nie czekolada, tylko wafelek przełożony czekoladą!”. Januszowa nr 2 podzieliła się czekoladą-wafelkiem, przy tej czynności kolejny kawałek wylądował na ziemi. Janusz nr 1: No to teraz możesz zasuwać pojadłaś czekolady! „Ale się najadłam! Pół mi spadło, temu dałam, nic nie pojadłam!” Zwiedzanie Kamieńczyka w bliskości tak niekulturalnych ludzi, którzy naprawdę w wąwozie zachowywali się skandalicznie, nie należało do przyjemności. Dzieci rzadko mają okazję spotykać takie osoby, więc przysłuchiwały się i przyglądały ich zachowaniu wyraźnie zdziwione. Szybka lekcja, gdzie nie wchodzić i jak nie ubarwiać innym zwiedzającym pobytu w takim urokliwym miejscu jak wodospad, myślę, że zostanie im do końca życia.

Z ulgą odetchnęliśmy, gdy Janusz nr 1 (chyba kierownik wyprawy w góry) sapiąc, po wczłapaniu się o znalezionym przy schodkach kiju, oznajmił: Wyżej nie ma co wchodzić! Schodzimy! 😏

A my ruszyliśmy dalej czerwonym szlakiem, bo naszym celem była Szrenica. Zadowoleni, że już raczej na Januszy się nie natkniemy.

IMG_9016

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s