Przygotowania do świąt. Część 5. Nie przemęczajcie się!

Już Wielki Piątek. Ostatnia prosta przed świętami. Czy ktoś z Was wpada w panikę, bo jeszcze tyle pracy przed nim? Nie wszystkie okna umyte? Zakupy jeszcze przed Wami? A do świąt tak mało czasu, nie wyrobię się? I co z tego?

Dziś krótko. U mnie z powodu remontu porządki zostały odwołane. Okna nieumyte. Duży pokój wygląda jak magazyn. Stoją w nim nawet paczki z szafą PAX. Czy przez to święta będą gorsze niż w latach poprzednich??? Na pewno nie!

No cóż. Muszę pomyśleć, jak tu stół postawić w tym całym rozgardiaszu. W końcu świąteczne śniadanie musi być świąteczne! Wczoraj dopiero wyciągnęłam pierwsze ozdoby wielkanocne. Najmłodsza powiedziała, że zrobiło się wielkanocno. Wzięła do swojego pokoju kilka ozdób i postawiła obok swojej rzeżuchy. Naprawdę widać, że dzieci się cieszą, a syn (komunista z ub. roku) bierze czynny udział w wydarzeniach w kościele. U nas Wielki Piątek to czas ścisłego postu. Słodyczy dziś nawet nie można podjadać.

Ale wróćmy do ostatnich przygotowań. W tym roku nie mam zbyt wiele do roboty. Babeczki do koszyczka, ciastka, sernik, baba szpinakowa razy 2, no i śniadanie wielkanocne. Robię na życzenie siostry sałatkę gyros i może sałatkę niespodziankę. Generalne porządki przełożone na „poremoncie”, więc w tym roku nie przemęczę się.
Tobie również życzę, by nie przesadzać z porządkami (jeśli wcześniej nie miałaś czasu na porządki, nie nadrabiaj w ostatni dzień), z potrawami (nie rób za dużo, jeśli już czujesz się przemęczona).
Podziel to co zostało do zrobienia na wszystkich domowników. Wspólne przygotowywanie potraw, zdobienie domu, malowanie jajek to dobry czas dla rodziny.

Pogoda nas nie rozpieszcza, ale ja czuję się w domu wiosennie (bukszpan stoi w wazonie). A stary wiklinowy koszyczek wciąż nas zachwyca, więc jeszcze w te święta będzie nam służył.

Ja wracam do ogarniania „chatki”.

Nie przemęczajcie się, by od jutra cieszyć się świętami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s